Victron Energy Sun 12V 250VA/200W menič IEC s integrovanou nabíječkou
Popis
Overená spoľahlivosť
Topológia s plným mostíkom a toroidným transformátorom sa osvedčila počas mnohých rokov. Meniče sú odolné voči skratu a chránené proti prehriatiu – či už v dôsledku preťaženia alebo vysokej okolitej teploty.
Vysoký štartovací výkon
Potrebný na spustenie zariadení ako sú napájacie zdroje pre LED lampy, halogénové žiarovky alebo elektrické náradie.
ECO režim – Sun Inverter 12/250
Pri aktivovanom ECO režime sa menič prepne do pohotovostného režimu, keď záťaž klesne pod nastavenú hodnotu (minimálna záťaž: 15 W). V pohotovostnom režime sa menič pravidelne na krátky čas zapína (nastaviteľné, predvolene: každé 2,5 sekundy). Ak záťaž prekročí nastavenú hodnotu, menič zostane zapnutý.
PWM solárny regulátor
Solárny regulátor zabezpečuje nabíjanie batérií energiou z vašich solárnych panelov. Nabíjací algoritmus je programovateľný.
Vzdialené zapnutie/vypnutie
Pomocou ovládacieho panela Phoenix Inverter Control VE.Direct (nie je súčasťou balenia) je možné menič zapínať a vypínať na diaľku. Alternatívne možno pripojiť vzdialený vypínač cez dvojpólový konektor alebo medzi plus pól batérie a ľavý kontakt konektora.
LED diagnostika
Popis nájdete v návode.
Bluetooth
Parametre meniča a solárneho regulátora je možné čítať, monitorovať a nastavovať cez Bluetooth pomocou aplikácie VictronConnect.
Komunikačný port VE.Direct
Port VE.Direct umožňuje pripojenie k zariadeniu GX, GlobalLink 520 na monitorovanie cez portál VRM alebo k počítaču pre nastavenie cez VictronConnect.
Monitorovanie cez VictronConnect alebo GX zariadenie:
• Vstupné/výstupné napätie meniča a % zaťaženia
• Solárny výkon, napätie a prúd
• Prevádzkový stav a alarmy
Plne konfigurovateľné cez aplikáciu VictronConnect:
• Upozornenie na nízke napätie batérie a prahové hodnoty
• Úroveň odpojenia a opätovného zapnutia pri nízkom napätí
• Dynamické odpojenie podľa zaťaženia
• Výstupné napätie 210 – 245 V a frekvencia 50 Hz alebo 60 Hz
• ECO režim zapnutie/vypnutie a úroveň citlivosti
• Nabíjací prúd, algoritmus a napätia
• Teplotná kompenzácia nabíjania alebo ochrana pri nízkej teplote
Prenos záťaže na iný AC zdroj: automatický prepínač
Pre meniče s nízkym výkonom odporúčame náš automatický prepínač Filax. Poskytuje veľmi krátky čas prepnutia (menej než 20 ms), takže počítače a iná elektronika môžu pokračovať v práci bez prerušenia.
DC a PV pripojenie cez skrutkové svorky
Na inštaláciu nie sú potrebné špeciálne káblové zakončenia ani náradie.
K dispozícii so zásuvkou IEC-320
Súčasťou balenia je samčia IEC-320 zástrčka.
Parametre
| Menovité výstupné napätie | 12V |
| Zabudovaná nabíjačka batérií | Nincs |
| Výrobca | Victron Energy |
| Odkaz na výrobcu | https://www.victronenergy.com/upload/documents/Datasheet-Sun-Inverter-EN.pdf |
| Nabíjací prúd sieťovej nabíjačky | Nincs |
| Tvar výstupného signálu | Tiszta szinuszhullám |
| Zdanlivý výstupný výkon (VA) | 250VA |
| Nabíjací prúd regulátora solárneho nabíjania | Nincs |
| Menovité vstupné napätie | 12V |
| Momentálny výkon | 400 W |
| Sklad | Externý sklad |
| Skupina produktov | SUN |
